Facebook

Twitter

YouTube

62-700 Turek, Uniejowska 1a, TELEFON ALARMOWY 697777304
plenfrderu

afisz STOP Aids


Z okazji Światowego Dnia AIDS 2 grudnia 2019r. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Turku oraz Miejski Dom Kultury w Turku zorganizowały specjalną akcje pod hasłem „STOP AIDS” z udziałem młodzieży szkół ponadpodstawowych, klas VII-VIII szkół podstawowych oraz przedstawicieli władz samorządowych i mediów lokalnych. Jej celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS, a też upowszechnienie „czerwonej kokardki” symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS.

 

Wydarzenie rozpoczął happening młodzieży z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, Szkoły Podstawowej nr1 w Turku oraz Szkoły Podstawowej nr5 w Turku z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Turku.
Następnie wszyscy goście akcji "STOP AIDS" zawitali do MDK, gdzie odbył się:

 • Finał wielkopolskiego konkursu „Nie daj szansy AIDS” skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu memu internetowego na temat profilaktyki HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową. Komisja konkursowa na etapie powiatowym przyznała:
  I miejsce - Rita Adamczewska z ZSR CKP w Kaczkach Średnich,    
  II miejsce – Klaudia Wróblewska z ZPEW w Turku.       
  Laureat I miejsca etapu powiatowego został zaproszony do udziału w etapie wojewódzkim konkursu w Poznaniu.
 • Finał powiatowego konkursu „Uzależnienia sprzyjają HIV” skierowanego do uczniów VII
  i VIII klas szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej której celem było zwrócenie uwagi na zależności pomiędzy używaniem substancji psychoaktywnych a ryzykiem zakażenia HIV.
  Postanowieniem komisji konkursowej za udział w etapie powiatowym nagrody otrzymali: Alicja Krauze SP nr1 w Turku, Wiktoria Kornacka SP w Miłaczewie, Zuzanna Antoniewicz SP w Tuliszkowie, Amanda Dzikowska SP w Skarżynie, Łukasz Celniak SP w Turkowicach, Anna Przybył SP w Słodkowie, Kamila Rosiak SP w Kowalach Pańskich, Zuzanna Walaszczyk SP w Grzymiszewie, Patrycja Ptasińska SP w Galewie, Damian Dopierała SP w Brudzewie, Łukasz Wardeński SP w Wyszynie, Krystian Łukaszewski SP w Chylinie
  Wyróżnienie - Michał Buczyński ZPEW w Turku
  III miejsce – Weronika Gadomska SP w Cisewie
  II miejsce – Julia Misiak SP nr 5 w Turku
  I miejsce – Marcin Bukowski SP w Żukach
 • Finał powiatowego konkursu profilaktycznego „Turek Lab- żyj, nie ulegaj, walcz…” skierowany do uczniów klas VI- VIII szkół podstawowych powiatu tureckiego.
  Oto zwycięzcy:
  w kategorii literatura:
  I miejsce: Martyna Piechota SP nr 4,
  II miejsce: Wojciech Rybka SP NR 1,
  III miejsce: Stanisław Czapla SP nr 4
  w kategorii fotografia:
  Kacper Nowak i Oliwia Marciniak z SP nr 5
  w kategorii film:
  Nagroda zespołowa SP NR 5,
  Nagroda zespołowa SP nr 1.

Młodzież biorąca udział w konkursach wykazała się wysokim poziomem wiedzy, umiejętnościami i pomysłowością. Laureaci konkursów otrzymali nagrody, a uczestnicy upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Turku, Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Turku, Miejski Dom Kultury w Turku. Opiekunowie za efektywną pracę z młodzieżą i za wkład pracy włożony w przeprowadzenie konkursów otrzymali podziękowania. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursów oraz opiekunom serdecznie gratulujemy.    
Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji pt. „Współczesna wiedza na temat HIV/AIDS”, którą wygłosił Dyrektor PSSE w Turku -Alfred Rajczyk, specjalista chorób zakaźnych oraz koordynator ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Turku - sierż. sztab. Robert Węs.

Pragniemy, by podejmowane przez nas działania skłoniły do refleksji i zachęcały do podejmowania bezpieczniejszych zachowań, a także do poznania swojego statusu serologicznego poprzez zrobienie testu w kierunku HIV.

relacja fotograficzna - pobierz

 

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter