Facebook

Twitter

YouTube

62-700 Turek, Uniejowska 1a, TELEFON ALARMOWY 697777304
plenfrderu

Ocena przygotowania placówek oświatowo-wychowawczych do nowego roku szkolnego 2017/2018 na terenie powiatu tureckiego

Przed rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 przeprowadzono kontrole 10 placówek oświatowo-wychowawczych powiatu tureckiego oraz uzyskano informacje dotyczące przygotowania do nowego roku szkolnego z 18 szkół. Zakres prac prowadzonych w placówkach przed rozpoczęciem roku szkolnego dotyczył : malowania i remontu: korytarzy, sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, sanitariatów, świetlicy, wymiany: płytek na schodach zewnętrznych, drzwi w sanitariatach, lamp na ledowe, grzejników, stolarki okiennej, rynien, kranów, spłuczek i naprawy nawierzchni na placu zabaw. Montaż termowentylacji i nagrzewnicy na sali gimnastycznej, anteny do internetu na dachu, instalacji sieci internetowej. Wykonano termomodernizację budynku, instalację fotowoltaiczną, budowę parkingu szkolnego, cyklinowanie i lakierowanie parkietu w pomieszczeniach szkolnych oraz konserwację wykładzin linoleum, remont pokrycia dachowego na budynku dydaktycznym. Dokonano przeglądu, napraw i konserwacji pieca CO. Zakupiono meble edukacyjne. Prace porządkowe dotyczyły: mycia okien, płytek ściennych, zabawek, konserwacji podłóg i wykładzin. Wyrównano i skoszono trawę na terenie placówek, obcięto gałęzie z drzew, odchwaszczono bieżnię. Zakończono rozbudowę w Zespole Szkół w Przykonie o 1 oddział przedszkolny z zapleczem sanitarnym.

W roku szkolnym 2017/2018 w związku z reformą oświatową dotyczącą dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą – Prawo Oświatowe, zostało zlikwidowanych 14 szkół i powstało 6 nowych z przekształcenia innych placówek

W wyniku kontroli stwierdzono przygotowanie wszystkich szkół i rozpoczęcie nowego roku szkolnego z dniem 01 września 2017r.  

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter