Facebook

Twitter

YouTube

62-700 Turek, Uniejowska 1a, TELEFON ALARMOWY 697777304
plenfrderu

I. Jeżeli zachorowałeś na Covid 19 uzyskaj od lekarza rodzinnego zwolnienie lekarskie L-4, przebywaj w izolacji domowej, Twoi domownicy objęci są kwarantanną domową. Osobom objętym kwarantanną zostanie wydana decyzja administracyjna (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu). Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie. Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji).
II. Jeśli jesteś rodzicem ucznia lub przedszkolaka który został objęty kwarantanną w związku z jego kontaktem z osobą zarażoną, również ty wraz z domownikami zostaniesz objęty kwarantanną na okres 10 dni liczonych od dnia następującego po dniu ostatniego kontaktu dziecka z chorym. Przygotuj dane domowników (imiona, nazwiska, nr pesel, nr telefonów) i czekaj na kontakt telefoniczny z pracownikiem inspekcji. W razie dużej ilości takich spraw - bądź cierpliwy. Złóż oświadczenie u pracodawcy (telefonicznie lub e-mailowo) o tym, że przebywasz na kwarantannie. Zostanie wydana decyzja administracyjna o okresie kwarantanny (poczta nie dostarcza korespondencji do adresatów na kwarantannie – otrzymacie decyzję po jej zakończeniu). Po odbyciu kwarantanny dostarcz otrzymaną decyzję o kwarantannie do pracodawcy (każdy domownik wg konieczności dostarcza kopię w/w decyzji). Jeśli w okresie kwarantanny ktoś z domowników zaczyna mieć niepokojące objawy skontaktuj się z lekarzem prowadzącym w celu odbycia konsultacji. Lekarz zdecyduje o potrzebie wykonania testu.

ulotka

Państwowa Inspekcja Sanitarna apeluje o noszenie maseczek.

Pamiętajmy, że nadal w Polsce obowiązuje stan pandemii Covid19. Wszystkich obowiązują zasady ochrony epidemicznej: częste mycie i dezynfekcja rąk, używanie masek ochronnych w  pomieszczeniach zamkniętych, przestrzeganie zasady bezpiecznego odstępu od innej osoby.
Choć epidemia koronawirusa nie minęła, lato uśpiło naszą czujność, osób chodzących w maseczkach jest coraz mniej. Coraz więcej osób nie przestrzega nakazu zasłaniania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach. Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje – przypomina Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku.

Czytaj więcej...

nie daj szansy hiv


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku zaprasza do współpracy przy realizacji konkursu dot. profilaktyki HIV/AIDS dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter