Facebook

Twitter

YouTube

62-700 Turek, Uniejowska 1a, TELEFON ALARMOWY 697777304
plenfrderu

                                                                                                                             UWAGA!!!
                  Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Turku informuje, że od dnia 11 sierpnia 2020r. (tylko wtorki) przywraca przyjmowanie do badań próbki kału.

                  Zlecenie

                  Instrukcja

 

Obowiązkowym badaniom sanitarno-epidemiologicznym w kierunku nosicielstwa pałeczek Salmonella i Shigella podlegają:
- uczniowie, studenci i doktoranci kształcący się do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby,
- osoby podejmujące lub wykonujące prace, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby.
Na podstawie wyników badań kału dla celów sanitarno-epidemiologicznych lekarz medycyny pracy wydaje oraz przekazuje osobie badanej a także pracodawcy albo osobie zlecającej wykonanie prac orzeczenie lekarskie:
- o zdolności do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby.
- o czasowych lub trwałych przeciwwskazaniach do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby.
Informacje dodatkowe:
Wyniki badań kału w kierunku nosicielstwa pałeczek Salmonella i Shigella wpisywane są do książeczek zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych przez lekarza medycyny pracy.

    Aktualna sytuacja na terenie powiatu tureckiego w dniu 07.08.2020r. związana z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 :

            

- Liczba osób objętych kwarantanną: 318
- Liczba osób hospitalizowanych: 9
- Liczba osób w izolatorium: 37
- Liczba osób objętych izolacją domową: 124
- Liczba osób z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 ogółem: 271
- Liczba osób wyleczonych: 108
- Liczba zgonów: 5

+ 48 222 500 115
Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia. Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 dostępne są pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:
www.gis.gov.pl ; https://www.gov.pl/web/koronawiru8

 

bezpieczne wakacje sezon na kleszcza COVERW dniu 3 lipca 2020 r. ruszyła przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny kampania społeczna pn.: „BEZPIECZNE WAKACJE – PRZEPIS GIS”, kierowaną do rodziny korzystającej z różnych form wypoczynku wakacyjnego. Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą. Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas rodzinnych wakacji  Główny Inspektorat Sanitarny w przystępny sposób będzie edukować, dostarczać i poszerzać niezbędną wiedzę i przydatne informacje oraz zwiększać świadomość tematów poruszanych w kampanii. (więcej...)

źródło:GIS

LOGOUnikaj zatrucia pokarmowego podczas upałów ! Zapoznaj się z przepisem na bezpieczną wycieczkę.

Sezon letni sprzyja spędzaniu dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. Przygotowując się do wyjścia na plażę, wycieczkę rowerową, czy dłuższą wędrówkę po lesie lub górach, należy zabrać ze sobą suchy prowiant oraz napój, aby nie tracić energii.
Przy przygotowywaniu przekąsek na drogę należy wziąć pod uwagę, że część żywności łatwo ulega zepsuciu.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter