Facebook

Twitter

YouTube

62-700 Turek, Uniejowska 1a, TELEFON ALARMOWY 697777304
plenfrderu

Ruszył nowy Program Edukacji Zdrowotnej „Mamo, Tato co Wy na to?” skierowany do dzieci 5-6 letnich w przedszkolach i oddziałach przedszkolych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku przystąpił do realizacji programu, gdyż edukacja zdrowotna dzieci jest istotnym elementem ogólnych oddziaływań edukacyjno-wychowawczych, a odpowiedzialność za przebieg rozwoju najmłodszych spoczywa na osobach dorosłych.


Konkurs plastyczny pod hasłem: „Mamo, Tato co wy na to?” dla dzieci 5-6 letnich realizujących program „Mamo, Tato co Wy na to?” w przedszkolach i szkołach podstawowych powiatu tureckiego w roku 2020/2021.   - regulamin

Uprzejmie informujemy, iż konkurs plastyczny pod hasłem: „Mamo, Tato co wy na to?”, skierowany do dzieci 5-6 letnich powiatu tureckiego został rozstrzygnięty.         

Zadaniem konkursowym było samodzielne wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do zdrowia; jak dbać o zdrowie, jak prowadzić zdrowy tryb życia, dlaczego niektórzy ludzie chorują, jak rozpowszechnia się choroba, co to są choroby zakaźne, jak czujemy się gdy jesteśmy chorzy, co robić by nie chorować, jak pomóc chorej osobie Celem konkursu było poszerzenie wiedzy nt. chorób, w tym również chorób zakaźnych, kształtowanie właściwych postawy i zachowań.

Decyzją Komisji Konkursowej, do etapu powiatowego zakwalifikowane zostały 32 prace.

     Komisja Konkursowa przyznała:

       I miejsce Anna Kędzierska – Szkoła Podstawowa w Koźminie     
       II miejsce – Gabriela Urbaniak – Szkoła Podstawowa w Miłaczewie

       III miejsce – Nadia Nawrocka – Przedszkole Samorządowe nr7 w Turku

        Wyróżnienie - Tatiana Koralewska- Przedszkole Gminne w Kowalach Pańskich

                            - Kinga Glapińska- szkoła Podstawowa w Ogorzelczynie       

Dzieciom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach. Jednocześnie serdecznie dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie w nadzór nad prawidłowym przebiegiem konkursu.           
Uczestnicy konkursu etapu powiatowego otrzymają pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz PSSE w Turku oraz podziękowanie dla opiekuna.

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter