Facebook

Twitter

YouTube

62-700 Turek, Uniejowska 1a, TELEFON ALARMOWY 697777304
plenfrderu

Profilaktyka chorób nowotworowych.
Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa wielkopolskiego podejmuje różnorodne działania w ramach profilaktyki chorób nowotworowych, dotyczą one przede wszystkim profilaktyki palenia tytoniu, a wynikają z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016-2024, Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem oraz Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu na lata 2014-2018, a także profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.

Profilaktyka Raka Piersi.
15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi ustanowiony przez Europejską Koalicję do Walki z Rakiem Piersi (Europa Donna). Jego celem jest przypominanie o istotnym wpływie stylu życia na zdrowie piersi, możliwościach zapobiegania zachorowaniom na raka piersi oraz o roli wczesnego wykrywania w procesie leczenia raka piersi. Jest to dobra okazja, aby pomyśleć o zdrowiu swoim i bliskich. Samobadanie oraz regularne badania profilaktyczne piersi są niezwykle ważne we wczesnym wykrywaniu raka, czyli wtedy, kiedy jest duża szansa na jego wyleczenie. Niezauważenie pierwszych objawów lub zwlekanie z pójściem na badania może spowodować, że leczenie jest trudniejsze i daje gorsze wyniki. Dlatego zwłaszcza w październiku zachęcamy do badań profilaktycznych.

SAMOBADANIE PIERSI                  USG                      MAMMOGRAFIA

Profilaktyka Raka Szyjki Macicy.
Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa wielkopolskiego realizuje program edukacyjny „Wybierz życie – pierwszy krok”, zainicjowany przez Fundację MSD dla Zdrowia Kobiet w celu podniesienia poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z zakażeniami wirusem HPV i profilaktyki raka szyjki macicy wśród młodzieży ponadgimnazjalnej oraz ich rodziców i opiekunów. Program „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – dziewcząt i chłopców z klas I, rodziców uczniów oraz kadry pedagogicznej , wskazuje na ogromną role jaką odgrywa odpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższego otoczenia oraz regularne wykonywanie badań cytologicznych.

 

 

 

źródło: www.wsse-poznan.pl

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter