Facebook

Twitter

YouTube

62-700 Turek, Uniejowska 1a, TELEFON ALARMOWY 697777304
plenfrderu

4 lutego każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem (World Cancer Day).

Z tej okazji pragniemy przypomnieć, jak ważne w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest wykonywanie badań profilaktycznych.
Badania profilaktyczne pozwalają wykryć chorobę wcześniej, co daje pacjentom szanse na wyleczenie. Obecnie głównym powodem wysokiej liczby chorych, którzy umierają na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby. Zgodnie z najnowszymi danymi Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce odnotowano ponad 164 tys. nowych zachorowań na nowotwory złośliwe oraz prawie 100 tys. zgonów nowotworowych.
Nowotwory złośliwe nadal stanowią drugą przyczynę zgonów w Polsce przyczyniając się do 27,3% zgonów wśród mężczyzn i 24,1%  zgonów w grupie kobiet.

Podczas Światowego Dnia Walki z Rakiem szczególnie zachęcamy Panie, aby zapoznawały się z informacjami na temat profilaktyki nowotworów i możliwości skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi oraz Populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.

Programy profilaktyczne finansowane przez NFZ mają na celu zapobieganie chorobom poprzez wczesne wykrycie choroby oraz kontrolowanie czynników ryzyka.

 

Jak chronić się przed rakiem?

ABC rzucania palenia

Dlaczego owoce i warzywa są cenne dla zdrowia?

Jak żyć i jeść, aby przechytrzyć raka?

Czy wiesz, że otyłość...?

 

źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/wiatowy-dzien-walki-z-rakiem

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter