Facebook

Twitter

YouTube

62-700 Turek, Uniejowska 1a, TELEFON ALARMOWY 697777304
plenfrderu

 

Światowy Dzień Zdrowia 2019

Powszechne ubezpieczenie zdrowotne

Uniwersalna ochrona zdrowia to cel numer jeden WHO. Kluczem do osiągnięcia tego jest zapewnienie, że każdy może uzyskać opiekę, której potrzebuje, kiedy jej potrzebuje, w samym sercu społeczności.

Postępy są dokonywane w krajach we wszystkich regionach świata. Ale miliony ludzi nadal nie mają dostępu do opieki zdrowotnej. Miliony więcej zmuszone są wybierać między opieką zdrowotną a innymi codziennymi wydatkami, takimi jak jedzenie, odzież, a nawet dom.

Dlatego WHO koncentruje się na powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym na tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia, 7 kwietnia.

Pracownicy służby zdrowia będą mieli do odegrania ważną rolę w kampanii, pomagając decydentom w dziedzinie zdrowia rozpoznać, czego ludzie potrzebują w zakresie opieki, szczególnie na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej.

Kampania stanowi również okazję dla ministrów zdrowia i innych decydentów rządowych do podjęcia działań w celu wyeliminowania luk w powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym w swoich krajach, a także podkreślenia postępów, które już zostały poczynione.

Kluczowe wiadomości i wezwania do działania

Zdrowie jest prawem człowieka; czas na zdrowie dla wszystkich. Wiemy, że powszechne ubezpieczenie zdrowotne jest możliwe, niech się stanie!

Powszechne ubezpieczenie zdrowotne oznacza, że ​​wszyscy ludzie mają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych, których potrzebują, kiedy i gdzie ich potrzebują, bez trudności finansowych. W Co najmniej połowa ludzi na świecie nie otrzymuje potrzebnych im usług zdrowotnych. Każdego roku około 100 milionów ludzi jest zmuszanych do skrajnego ubóstwa z powodu wydatków na zdrowie.

Ale kim są ci ludzie i jak możemy im pomóc? Aby uzyskać lepszy obraz tego, czego brakuje, potrzebujemy danych w podziale na płeć, wiek, dochód, lokalizację, wykształcenie i inne czynniki wpływające na dostęp do usług zdrowotnych.

Zdrowie jest prawem człowieka; każdy powinien mieć informacje i usługi, których potrzebuje, aby dbać o własne zdrowie i zdrowie swoich rodzin.

Jakość, dostępność podstawowej opieki zdrowotnej jest podstawą powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Niebezpieczna i niska jakość ruin opieki zdrowotnej żyje i kosztuje rocznie miliardy dolarów, musimy zrobić więcej, aby poprawić jakość i bezpieczeństwo usług zdrowotnych na całym świecie.

Podstawowa opieka zdrowotna powinna być pierwszym poziomem kontaktu z systemem opieki zdrowotnej, w którym osoby fizyczne, rodziny i społeczności otrzymują większość swojej opieki zdrowotnej - od promocji i profilaktyki po leczenie, rehabilitację i opiekę paliatywną - jak najbliżej miejsca zamieszkania i pracy .

istocie podstawowa opieka zdrowotna polega na opiece nad ludźmi i pomaganiu im w poprawie ich zdrowia lub utrzymaniu dobrego samopoczucia, a nie tylko leczeniu pojedynczej choroby lub stanu.

Podstawowa opieka zdrowotna obejmuje większość twoich potrzeb zdrowotnych przez całe życie, w tym usługi takie jak badania przesiewowe pod kątem problemów zdrowotnych, szczepionki, informacje o tym, jak zapobiegać chorobom, planowanie rodziny, leczenie długotrwałych i krótkoterminowych warunków, koordynacja z innymi poziomami opieki i rehabilitacja.

Podstawowa opieka zdrowotna jest opłacalnym i sprawiedliwym sposobem świadczenia usług zdrowotnych i pomaga krajom w osiągnięciu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

System opieki zdrowotnej z silną podstawową opieką zdrowotną zapewnia lepsze wyniki zdrowotne, jest opłacalny i poprawia jakość opieki.

Pracownicy służby zdrowia mają do odegrania kluczową rolę w kształceniu pacjentów w zakresie dbania o swoje zdrowie, koordynowania opieki i popierania potrzeb swoich pacjentów kierowników placówek służby zdrowia i decydentów.

Pracownicy podstawowej opieki zdrowotnej mają stałe i zaufane relacje ze swoimi pacjentami i znają historię ich zdrowia; znajomość pełnego obrazu pomaga poprawić ich opiekę i oszczędza pieniądze.

Pracownicy podstawowej opieki zdrowotnej znają tradycje, kultury i praktyki swoich społeczności, czyniąc je niezbędnymi podczas wybuchu lub sytuacji nadzwyczajnej.

Aby zdrowie stało się rzeczywistością, potrzebujemy: osób i społeczności, które mają dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych, aby dbały o własne zdrowie i zdrowie swoich rodzin; wykwalifikowani pracownicy służby zdrowia zapewniający wysokiej jakości opiekę skoncentrowaną na ludziach; oraz decydenci zobowiązani do inwestowania w podstawową opiekę zdrowotną. Opieka zdrowotna to twoje prawo i prawo Twojej rodziny, powiedzmy naszym przywódcom, że wszyscy ludzie zasługują na wysokiej jakości opiekę zdrowotną. Porozmawiaj ze swoim lokalnym pracownikiem służby zdrowia o uzyskaniu informacji
i wsparcia, którego potrzebujesz, aby zadbać o własne zdrowie i zdrowie swojej rodziny.

Jakość opieki zdrowotnej jest dobra dla naszego zdrowia, dobra dla gospodarki i dobra dla społeczeństwa.

Jesteś głosem swoich pacjentów. Połącz się z rówieśnikami i pozwól lokalnym liderom wiedzieć, że wspierasz zdrowie dla wszystkich.

Pracownicy służby zdrowia mają możliwość zmiany życia ludzi dzięki wysokiej jakości poradom i opiece zdrowotnej. Upewnijmy się, że każdy ma dostęp do umiejętności i wiedzy pracowników służby zdrowia, takich jak Ty.

Wzmocnij swoich pacjentów, aby dbali o własne zdrowie. Odgrywasz istotną rolę w poznawaniu ich potrzeb i uczeniu ich, co mogą zrobić, aby stać się zdrowym.

Zdrowie to wybór polityczny; upewnij się, że jest to uwzględnione we wszystkich politykach rządowych.

Konieczne są większe inwestycje w podstawową opiekę zdrowotną, aby urzeczywistnić powszechną ochronę zdrowia; możesz to zrobić.

W tym roku zobowiązuj się do gromadzenia lepszych danych dotyczących zdrowia, abyśmy mogli kierować zasoby i wprowadzać zmiany tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

 

 

Źródło:  http://www.who.int/

Mapa strony

Mapa zagrożeń

Newsletter